Domácí wellness – víc než jen koupelna!

domácí wellnes koupelna

Proč si při zařizování koupelny nevysnít luxusní domácí lázně? Myslete na to, že koupelna není jen nutná místnost pro pravidelnou hygienu. Koupelna nabízí mnohem více.  Neomezené možnosti, které trh nabízí pro vybavení a dekorace koupelen, vybízí a lákají k vytvoření originálních a jedinečných koupelnových interiérů.

Dokonale harmonické prostředí jako základna pro domácí wellness v koupelně

Dobře relaxovat se nám bude v prostředí, které je nám také příjemné na pohled. Vkus a styl každého se liší, na každého má vliv něco jiného. Někdo ocení barevnou výmalbu, někdo doplňky a dekorace, živé květiny, někdo ocení harmonii materiálů, sladěné obklady s nábytkem. Někdo vsadí na luxusní nadčasové materiály a elegantní obklady.

Základem pro vytvoření správné pohody pro domácí wellness v koupelně je najít si ten svůj styl a vytvořit si prostor takový, který bude pro wellness odpočinek a relaxaci vybízet svého majitele, nikoliv takový styl koupelny, který bude obdivovat každá příchozí návštěva.

Zařiďte si koupelnu zcela podle svých představ, tak, aby se líbila vám. Dejte si do ní takové věci, které máte rádi a na které se rádi díváte, nepodléhejte momentálním trendům ani vyhraněným názorům jiných.

Při návrhu koupelny se vychází z velikosti místnosti. Řeší se dispozice a praktické uspořádání tak, aby se v koupelně její majitel příjemně a volně pohyboval, aby byla hezká na pohled a aby materiály a zařízení harmonicky ladilo.

Originálně se může přistoupit k návrhu stropu, na který se může instalovat například  pnuté folie, osvětlení-kolorterapie nebo hvězdné nebe. Můžeme také přemýšlet o vhodné dekoraci stěn v koupelně, jako je obložení stěn kamenem nebo umělým kamenem, či cihlovými pásky. Praktické jsou velké formáty dlaždič, keramické obklady, které napodobují přírodní materiály, beton, kámen. Praktické a oblíbené jsou obklady které nabízí  imitace dřeva. Mnoho novinek, designů, materiálů i struktur nabízí stále nové trendy v obkladech.

Dřevěná podlaha v koupelně pak není žádný problém z hlediska životnosti i údržby.
Lákavé je také rafinované umístění vany, sprchy či sauny,  s výhledem do krajiny nebo na noční oblohu. Vanu nebo vířivou vanu můžeme vkusně obložit nebo zabudovat, například do pódia.

Celý článek najdete ZDE

Admin

Author Admin

More posts by Admin